Haber

Samsat Belediye Başkanı Kılıçdaroğlu’nun iddialarına yanıt verdi

Samsat Belediye Başkanı Kılıçdaroğlu’nun iddialarına yanıt verdi

Samsat Belediye Başkanı Halil İbrahim Fırat:

“Evleri yıkılan her vatandaş için bir ev yapıldı”

Adıyaman – Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsat Belediye Başkanı Halil İbrahim Fırat, 2017’de yaşanan Samsat Depremi’nin ardından hala çadırlarda yaşayan bireylerin olduğu iddiasına yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir televizyon programında 2017’de 5,5, 2018’de 5,1 büyüklüğünde depremin meydana geldiği Adıyaman’ın Samsat ilçesinde afet evi olmadığını iddia etti.

Kemal Kılıçdaroğlu programda, “2017’de Samsat’ta deprem oldu. Binden fazla bina yıkıldı. Şimdiye kadar kaç tane yapıldı? Yedi yıldır konteynerlerde yaşayanlar var. Çadırlarda yaşayanlar var. yedi yıldır.”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu iddiaları üzerine açıklama yapan Samsat Belediye Başkanı Halil İbrahim Fırat, “Samsat ilçemizde 2017 ve 2018 yıllarında iki yıkıcı deprem meydana geldi. İlçenin tamamına yakını yıkıldı. Okullar yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geldiğinden beri 3 yıl geriden 3 yıl önceki bilgileri açıkladı.Yanlış açıklama yaptı.Altı masadaki bütün genel liderler gelip deprem bölgesinde vatandaşın sıkıntılarını paylaşsınlar.Maalesef yalan yanlış bilgiler vererek halkı yanıltıyorlar. bilgi. Burada evler yapıldı. 6 Şubat’taki yıkıcı depremde 100’e yakın depremzedeyi ağırladık. Şu anda 40 bine yakın depremzede misafirimiz” dedi.

Yusuf Altun isimli bir vatandaş, “Devletimiz hızlı bir şekilde evlerimizin ihalesini yaptı, 2020’nin başında evlerimize girdik. Evlerimiz çok güzel. Yapılan evlerden çok memnunuz. Bir çizik bile olmadı. 6 Şubat’ta depremde evlerimiz oldu” dedi.

Ahmet Vural ise evlerinden memnun olduklarını belirterek, “Evimiz çok güzel, evimizden memnunuz. Devlet iki katlı bir ev verdi. Allah reisimizden razı olsun.” “

sabanozuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu