Haber

Kaçak ve terkedilmiş binalar birer birer yıkıldı

Osmangazi Belediyesi, kaçak yapılaşmaya karşı gösterdiği kararlı çalışmalar sonucunda 2022 yılında 100 kaçak yapıyı yıktı. Belediye ekipleri yıl içinde 99 metruk binayı yıkarak ilçeye yeni bir soluk getirdi.

Kaçak yapılaşmaya karşı kararlı ve etkin bir çalışma yürüten Osmangazi Belediyesi, ilçe merkezinden kırsala kadar ilçe genelinde imarlanmaya uygun olmayan kaçak yapıları tespit ederek yıkım işlemlerini gerçekleştiriyor. 2022 yılında kaçak olduğu tespit edilen ve yasal süreçleri tamamlanan 100 adet ruhsatsız bina Yapı Denetim Müdürlüğü grupları tarafından yıkıldı. Belediye yetkilileri, vatandaşları ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya başvurmamaları konusunda her fırsatta uyarıyor.

Osmangazi Belediyesi, özellikle uyuşturucu kullananların barınması nedeniyle mahalle sakinlerinin şikayetlerine neden olan metruk binaların yıkılması için de hummalı bir çalışma ortaya koydu. Belediyeler 2022’de terk edilmiş 99 binayı yıktı. Ayrıca mülk sahipleri tarafından tadilatı yapılan 34 binayı da terk edilmekten kurtardı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu