Teknoloji

Twitter, İş Arayan Kullanıcılara Platform Üzerinden Başvurabilecekleri İş İlanlarını Göstermeye Başladı!

Elon Musk yönetimindeki X veya eski adıyla Twitter, tüm kullanıcıların başvurabileceği iş ilanlarının yayınlandığı yeni bir platform geliştirdi.

Detaylar ?

Kaynak:https://twitter.com/jobs

Elon Musk ve grubunun 2023 yılında aldığı çarpıcı kararlarla gündemde kalan Twitter, yeni bir özelliği daha tanıttı.

Ünlü şirket, LinkedIn başta olmak üzere tanınmış iş platformlarıyla rekabet edebilmek için ilk adımı atarak “İş Arama” adında yeni bir web sitesini hayata geçirdi.

Söz konusu site, dünya çapındaki Twitter kullanıcılarının uygun oldukları durum ve pozisyonda yeni iş fırsatları bulmalarına olanak sağlıyor.

Şirketin yeni iş arama platformu şimdiden birçok ünlü dev firmanın açık pozisyonlarıyla dolu.

Yeni platform şu anda Elon Musk’un Tesla, SpaceX ve Neuralink gibi değerli şirketlerinin çalışan bulmasına yardımcı olurken, birçok büyük şirketin iş ilanlarına da ev sahipliği yapıyor.

Ülkemizde Tesla ve Musk’un işlettiği diğer şirketlerin iş ilanları dışında şimdilik pek fazla fırsatın olduğunu söyleyemeyiz.

Öte yandan kullanıcılar yeni platforma Twitter hesabıyla giriş yapabilse de kullanıcıların iş ilanlarına X profili üzerinden başvuru yapması artık mümkün değil.

Twitter, iş ilanı uygulamaları için kullanıcıların eğitim ve meslek verilerini toplamaya başlasa da artık bu verileri yeni platformunda kullanmıyor. Platform genel olarak iş ilanlarına başvurmak isteyenleri ya şirketlerin kendi başvuru sayfalarına ya da üçüncü taraf platformlara yönlendiriyor.

Ayrıca Twitter iş arama platformunun şu anda yalnızca web üzerinden çalıştığını ve yalnızca İngilizce dilini desteklediğini de belirtmekte fayda var.

Şirketin açıklamalarına göre iş arama platformu, yakın zamanda iOS ve Android cihazlarda X uygulaması için de kullanıma sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu