Haber

Türk Tipi Saç Kesimi Dünyada Trend

Modern Makas Kullanım Teknikleri Türk Eğitim Sistemiyle Gelişiyor

Türk tipi saç ve sakal kesimi son zamanlarda dünyada yankı uyandıran stillerden biridir. Erkekleri temiz, bakımlı ve şımartılmış hissettiren Türk tarzı kesim, özellikle klasik teknikleri çağdaş dokunuşlarla harmanlayan Cutcode eğitim serisi ile tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Sinan Ergün, alanındaki başarısının yanı sıra bu ünlü programın arkasındaki kilit isimdir. Ve ona göre; Türk stili erkek saç kesim tekniklerinin dünyada bu kadar moda olmasının temel sebebi Cutcode sisteminin kısa sürede elde ettiği tartışılmaz başarıdır.

Türk Tipi Saç Kesimi Eğitimi Tüm Dünyaya Yayılmaya Devam Ediyor!

Türk tipi saç kesimi Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada uygulanan ve birçok erkek tarafından beğenilen bir tekniktir. Genel hatlarıyla saçın herhangi bir boyama ve ağartma işlemine gerek duymadan eski haline kavuşmasını sağlayan Türk tipi saç bölümünde ense ve favori sınırlarının belirginliği ön plana çıkar ve saçlar orta uzunlukta bırakılır. Başın üst kısmında ve ense ortasında kişinin isteğine göre katmanlı bir geçiş yapılabilir ve bu Türk tıraşı ile birlikte uygulandığında erkeğin doğal hoşluğunun vurgulanmasına yardımcı olur.

 

Önceki yıllarda hazırladığı nitelikli eğitimler serisiyle bölümü şenlendiren uzman isim Sinan Ergün, son döneme damgasını vuran ünlü Cutcode eğitimleri ile Türk usulü berberliği bir üst seviyeye taşıyor. Ona göre; Alanında fark yaratmak isteyen her şube çalışanının mutlaka deneyimlemesi gereken bu nitelikli eğitim, en klasik saç kesim tekniklerini bile modernize ederek çağa uygun hale getirmiştir:

“Erkekleri çok daha çekici, özel ve karizmatik hissettiren Türk saç kesimi, Cutcode sayesinde dünyaya tanıtıldı diyebiliriz. Ancak, geçmişten farklı olarak, günümüz Türk saç kesim teknikleri, bazı çağdaş etkilere sahiptir. Sunulan sistem öncelikle işin temellerini öğretse de çağın ihtiyaçlarını takip etmeyi de ihmal etmiyor. Böylece klasik olarak tanımlanan ve birçok erkeğin yüz hatlarını mükemmel bir şekilde ortaya çıkaran Türk saç kesimi aynı zamanda bireysel isteklerle de kombinlenmektedir. Örneğin; Klasik bir saç kesimi ile erkeği temiz ve çekici gösterirken, kafanın farklı bölgelerinin ortasından kesi yapmak ya da renk geçişlerinden faydalanmak kişinin şeklini daha yeterli yansıtmasını sağlar. Bu, hem Türk tarzı parçayı kişiselleştirmek hem de kanıtlanmış tekniklerle birleştirmek anlamına gelir. Cutcode doğrudan bu sistemi herkes için en kullanışlı ve sorunsuz hale getirmeyi hedeflediğinden, her türlü departman profesyonelinin ilgisini çekmektedir. Etkileri tüm dünyada hızla yayılıyor.”

Müşteriyi Tanımanın Değeri Cutcode ile Yeniden Şekilleniyor!

Temel makas kullanım tekniklerini günümüz koşullarına uyarlayarak çok daha hassas, stabil ve çarpıcı kesitler sunmayı hedefleyen Cutcode; kısa sürede sektöre kazandırdığı deneyimli profesyonel kitlesi ile büyük başarısını kanıtlamıştır. Ancak başarıya ulaşmada bilgi ve teknik kadar müşteriyi anlamanın ve en doğru analizleri yapmanın da değerli olduğunu vurgulayan Sinan Ergün; işin odak noktasının bundan çok daha fazlası olduğunu söylüyor:

“Türkiye’de başlayan kesme kod eğitimleri, nitelikli içeriği sayesinde çok hızlı bir şekilde 3 farklı kıtaya yayıldı ve binlerce departman çalışanını alanında uzman sertifikalı profesyonellere dönüştürdü. Ancak Cutcode sadece ekipman kullanımında yaptığı devrimler veya saç bölümüne getirdiği yenilenebilir sistem ile öne çıkan bir eğitim değildir. Bunların yanında; Klasik tekniklerden beslenerek tüm trendleri takip eden ve müşteriyi analiz ederek sentez analizleri oluşturan bir sistemdir. Bu nedenle kendini geliştirmek isteyenlerin önce müşteriyi tanımasını ve ortak parça yapmaktansa her seferinde farklı bir yöntem sunabilecek kadar esnek olmasını sağlar. Bu hem müşteri memnuniyetini artırıyor hem de tamamlanan her işi benzersiz kılıyor.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habersilifke.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu