Ekonomi

Kaçırma korkusu nedeniyle yeni zirvelere ulaşacak bir Bitcoin rallisine hazır olun – Bernstein

Cuma Bitcoin’inDeğeri geçtiğimiz hafta %13 artışla 48.000 doları aştı ve önemli 50.000 dolar eşiğine yaklaşıyor.

2023’te %160’lık kazanç ve 2024’teki istikrarlı performansla önemli bir yükselişe rağmen, Bitcoin’e olan ilginin mevcut seviyesi 2017 ve 2021’de gözlemlenen yüksek noktalara ulaşmadı.

Ancak Bernstein’daki analistler, Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler) piyasasının potansiyel kazançları kaçırma korkusu yaratması nedeniyle Bitcoin için en iyi zamanların hâlâ geldiğini iddia ediyor. Bitcoin’in benzeri görülmemiş seviyelere ulaşmak için iyi bir konumda olduğunu savunuyorlar.

Analistlere göre Bitcoin ETF’leri, Bitcoin fiyatının değerli etkenleri olarak ortaya çıkıyor.

Grayscale Bitcoin Trust’tan yapılan para çekme işlemlerinde gözle görülür bir düşüş olduğunu, şu anda yaklaşık 50 milyon dolara düştüğünü, yeni başlatılan ETF’lerin ise önceki iki işlem gününde yaklaşık 1 milyar dolar çekildiğini vurguluyorlar.

Bu geçiş, piyasadaki iyimserliği önemli ölçüde artırdı ve piyasa, ETF onay haberlerine hızla yanıt verirken, bu fonlara akan sermayeyi ve yaklaşmakta olan Bitcoin arzı düşüncesini tam olarak hesaba katmadı.

Analistler, “Sermayenin esas olarak, Bitcoin’i ETF’ler aracılığıyla aracılık hesaplarına eklemenin uygun bir yolunu bulan kendini adamış Bitcoin destekçilerinden geldiğini düşünüyoruz” dedi.

Öte yandan şüpheciler hâlâ temkinli. Görünüşe göre Bitcoin’e dair ilk merak, henüz yatırım yapmaya başlamamış olsalar bile Bitcoin hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen yeni potansiyel yatırımcılardan geliyor.

Bernstein başlangıçta Bitcoin fiyatının bir sonraki halving etkinliğinden sonra artacağını öngörmüştü. Ancak son otuz yıldaki en başarılı ETF lansmanının benzeri görülmemiş başarısı ve ETF’lere sermaye akışının devam etmesi göz önüne alındığında, bir sonraki yarılanmadan önce bile Bitcoin’in değerinde önemli bir artış öngörülüyor.

Bu nedenle analistler, Bitcoin madencilik şirketlerine yatırım yapmayı düşünen ve halving sonrası riskleri değerlendirmeyi bekleyen yatırımcıların artık tercih ettikleri şirketleri seçmelerini ve yatırımlarını Nisan 2024’teki halving etkinliğine kadar tutmalarını öneriyor.

Bernstein’ın bu dalda favori seçenekleri Riot Platformları (NASDAQ: İSYAN) Ve CleanSpark(NASDAQ: CLSK).

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu