Ekonomi

Çiftçilere hayvan besleme eğitimi

ANKARA (İGFA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te kırsal kalkınmayı destekleyecek ve hayvancılığı teşvik edecek projelere öncelik vermeye devam ediyor.

Köy Hizmetleri Müdürlüğü, hayvancılığı geliştirmek ve üreticileri bilinçlendirmek amacıyla başkentte düzenlediği hayvan besleme eğitimlerinin 10’uncusunu Akyurt ilçesine bağlı Elecik Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

HEDEF: HAYVAN ÜRETİCİLERİNİN BİLİNÇLENDİRİLMESİ

Büyükşehir Belediyesi, sağladığı eğitim altyapısıyla Ankara’nın hem kırsal hem de merkez ilçelerindeki yetiştiricilere hayvan besleme yöntemlerini anlatarak farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Buzağı bakım ve beslemenin püf noktalarından buzağı kayıplarının en aza indirilmesine kadar birçok konuda yerli üreticilere bilgi verdiklerini belirten Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Uzmanı Veteriner Hekim Dr. Serdar Sızmaz, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Büyükbaş hayvancılık başta olmak üzere tarım ve hayvancılıkla uğraşan işletmelerimize hayvan besleme eğitimleri düzenliyoruz, burada bilinç düzeyini artırmak, hayvan beslemeye bakış açısını değiştirmek, bir litre sütü bir kiloya nasıl mal ederiz diye eğitimler veriyoruz. eti ucuzlatalım, verimi nasıl arttırabiliriz ve bunun püf noktalarını öğreneceğiz. vermeye çalışıyoruz.

“ABB, YERLİ ÜRETİCİYE DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEK”

Hayvan yetiştiricilerinin ihtiyaç ve taleplerini dikkate almaya devam edeceklerini sermayeye ifade eden ABB Köy Hizmetleri Dairesi Veteriner Hekimi Nadide Yıldırım, şunları söyledi:

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü olarak onuncu hayvan besleme eğitimini düzenliyoruz. Eğitimlerimizde şu ana kadar 233 yetiştiriciye ulaştık. Ankara’nın her mahallesinde yapmayı planladığımız eğitimlerle hayvan besleme konusunda farkındalığı ve verimliliği artırmayı, hayvancılığı geliştirmeyi hedefliyoruz. Üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği eğitimlerle üreticilerin bilinçlendiğini belirten Elecik Mahallesi Muhtarı Hasan İnal, şunları söyledi: Mahallemizdeki yerli üreticiler hayvan besleme konusunda eksik bilgiye sahipti. Bu eğitimlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu