Haber

AK Parti Biçer’den 6284 yorumu: Toplumun mantığıyla örtüşmez

Kütahya’da AK Parti listesinden milletvekili seçilen avukat Adil Biçer, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hakkında konuştu. Biçer, “Bir avukat olarak sadece kadınların beyanlarının esas alınamayacağına inanıyorum. Hukuk toplumun mantığıyla örtüşmez” dedi.

‘YANLIŞ NEDENLER’

ANKA’nın verdiği bilgiye göre Adil Biçer, milletvekili seçilmesinin ardından basın mensuplarıyla görüşmeye geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Biçer, 6284 Sayılı Kanun’a ilişkin açıklamalarda bulundu. “Kadınların beyanı esastır” unsuruna karşı olduğunu belirten Biçer, şunları söyledi:

6284 hanımın beyanına dayanmaktadır. O dönemde kanun koyucunun orada neyi amaçladığını bilmiyorum ama bir hukukçu olarak sadece kadınların beyanının esas alınamayacağına inanıyorum. 20 yıldır avukatım. O sırada ben de tam olarak aynı şeyi söyledim. Önyargıya dayalı başka hatalara da sebep olur. Hatta bir kadın tarafından darp edilen bir erkeğin, erkek lehine uzaklaştırılması gerektiğine, bunun yerine hakimin erkeğe tekrar uzaklaştırma kararı verdiğine şahit oldum. Ancak hukuk toplumun mantığıyla örtüşmez. Ancak kanun koyucunun o dönemde neyi amaçladığını bilmiyoruz. Bir korelasyon var. Bize düşen görev bundan sonraki görevde vatandaşın istekleri doğrultusunda çalışmaktır. Nafaka konusunda da ‘Ömür boyu nafaka yok’ şeklinde yükselen sesler var. Vatandaşlarımızın bizden bir talebi varsa, görevde olduğumuz sürece önce komisyonlarda sonra TBMM’de dile getirilecek.” (HABER MERKEZİ)

seydikemerhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu